Odisha news

ଭାରତ ର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖାରେ ଗତିବିଧି ବଢ଼ିଲା ପାକିସ୍ତାନର ମୁତୟନ କଲା ଲାଡାକୁ ବିମାନ

0

ଶ୍ରୀନଗର: ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତ ସୀମାରେ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନର ଗତିବିଧି ବୃଦ୍ଧି କରିଛି। ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, କିଛି ଦିନ ତଳେ ଜମ୍ମୁକାଶ୍ମୀରର ହଣ୍ଡବାଡାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସହ ହୋଇଥିବା ଗୁଳି ବିନିମୟରେ କର୍ଣ୍ଣେଲ ଆଶୁତୋଷ ଶର୍ମା ଶହୀଦ ହେବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ସୀମାରେ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନର ଗତିବିଧି ବୃଦ୍ଧି କରିଛି। ପାକିସ୍ତାନର ଏଫ-୧୬, ଜେଏଫ-୧୭ ଏବଂ ମିରାଜ୍ -୩ ଏହାର ସୀମାରେ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନଗୁଡିକୁ ମୁତୟନ କରିଛି |
|

ହଣ୍ଡବାଡାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସହ ହୋଇଥିବା ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ପାଞ୍ଚ ଜଣ ସେନା କର୍ମଚାରୀ ଶହୀଦ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ପାକିସ୍ତାନର ଏଫ-୧୬, ଜେଏଫ-୧୭ ଏବଂ ମିରାଜ୍ -୩ ବିମାନ ଭାରତୀୟ ସୀମା ରେଖା ନିକଟରେ ଉଡୁଛି। ପାକିସ୍ତାନର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଭାରତୀୟ ସେନା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସତର୍କ ଥିବାବେଳେ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନୀ ବାୟୁସେନାର ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଉପରେ ନଜର ରଖାଯାଉଛି।

ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଏୟାରବେସ୍ ମଧ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସତର୍କ ରହିଥିବାବେଳେ ପାକିସ୍ତାନୀ ବିମାନର ଗତିବିଧି ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ପାଇଁ ଭାରତ ଏୟାରବୋର୍ନ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଆଣ୍ଡ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ସିଷ୍ଟମ (AWACS) ବ୍ୟବହାର କରୁଛି। ଏଠାରେ ସୂଚନା ଥାଉ କି ଫେବୃୟାରୀ ୨୭, ୨୦୧୯ ମସିହାରେ ଭାରତ ସୀମାରେ ପଶିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ପାକିସ୍ତାନର ଏଫ-୧୬ ବିମାନକୁ ଖସାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା | ଏହା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଅନେକ ମାସ ଧରି ନିଜର ଆକାଶପଥକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲା। ତେବେ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

Leave A Reply