Odisha news

ମଦ ଦୋକାନରେ ଭିଡ଼କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ସରକାର ମଦର ମୂଲ୍ୟ ୨୫ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି

0

ବିଜୟୱାଡା: ଦେଶରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଙ୍କଟର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଲକଡାଉନ୍ ବଳବତ୍ତର ରହିଛି। ଏଥି ସହିତ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଲା ପକାଇବା ସହିତ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ମଧ୍ୟ କିଛି ରିହାତି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ରିହାତିରେ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ସରକାର ମଦର ମୂଲ୍ୟ ୨୫ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ମଦ ଦୋକାନରେ ଭିଡ଼କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ବୃଦ୍ଧି ଲକ୍ଷ୍ୟ ବୋଲି ସରକାର କହିଛନ୍ତି।

ଏଥି ସହିତ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗନମୋହନ ରେଡ୍ଡୀ କୋଭିଡ -୧୯ ଉପରେ ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ କରିଥିଲେ | ବୈଠକ ପରେ ରାଜ୍ୟରେ ମଦ ଦୋକାନ ସଂଖ୍ୟା ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ, ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟରେ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି।

ଏଥିସହ, ଦୋକାନଗୁଡିକ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ବଜାୟ ରଖିବା ଏବଂ ଲକଡାଉନ୍ ଅନୁସରଣ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି | ଏଠାରେ ସୂଚନା ଥାଉ କି ଯେ ଲକଡାଉନ୍ ୨.୦ ଆଜି ସମାପ୍ତ ହେବ | ଏହା ସହିତ ଲକଡାଉନ୍ ୩.୦ ମେ ୪ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି | ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥିବା ଏହି ଲକଡାଉନ୍ ୧୭ ମେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଳବତ୍ତର ରହିବ | ଏଥିସହିତ ଏହି ଲକଡାଉନରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ମଧ୍ୟ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ରିହାତି ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

Leave A Reply