Odisha news

ରିଲାଏନ୍ସ ଜୁଏଲ୍‌ସ ପକ୍ଷରୁ ଉତ୍ସବ ଦ୍ୱାରା ଅନୁପ୍ରାଣିତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସମ୍ଭାର ସହିତ ରଜ ପର୍ବ ପାଳନ

ରିଲାଏନ୍ସ ଜୁଏଲସ୍ ଏକ ଚମକ ସହ ନାରୀତ୍ୱର ଅସୀମ ଭାବକୁ ନେଇ ରଜ ପର୍ବ ପାଳନ କରୁଛି

0

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭାରତର ଅଗ୍ରଣୀ ଗହଣା ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ ରିଲାଏନ୍ସ ଜୁଏଲସ୍ ପକ୍ଷରୁ ରଜ ପର୍ବରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଗହଣା ସମ୍ଭାରର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି । ଏହି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସମ୍ଭାର ଜରିଆରେ ରିଲାଏନ୍ସ ଜୁଏଲସ୍ ସେହି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଚମକକୁ ପାଳନ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି ଯାହା ନାରୀମାନେ ନିଜ ସହ ଆଣିଥାନ୍ତି । ଓଡ଼ିଶାର ପରମ୍ପରା, ପସନ୍ଦ ଓ ପ୍ରାଥମିକତା ଅନୁଯାୟୀ ରିଲାଏନ୍ସ ଜୁଏଲସ୍ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ସୁନ୍ଦର ଭାବେ କାରିଗରୀ କରାଯାଇଥିବା ଉତ୍ସବ ସମ୍ଭାରରେ ସୁନା ନେକ୍‌ଲେସ୍ ସେଟ୍ ଓ ସୁନା ଏବଂ ହୀରା ଅକେଜନ୍ ଓୟାର ଇୟର ରିଙ୍ଗର ଉନ୍ମୋଚନ ସହ ଏହି ଉତ୍ସବକୁ ପାଳନ କରାଯାଉଛି ।

ଏହି ସମ୍ଭାରର ଡିଜାଇନ୍‌ଗୁଡ଼ିକ ଓଡ଼ିଶାର ସମୃଦ୍ଧ ଐତିହ୍ୟକୁ ପ୍ରରିପ୍ରକାଶ କରୁଛି ଏବଂ ରଜ ପର୍ବ ପାଳନକୁ ସ୍ମରଣୀୟ କରିବା ଲାଗି ସୂକ୍ଷ୍ମ କାରିଗରୀ ସହିତ ତାହାକୁ ସମ୍ମିଳିତ କରିଛି । ଏହି ସମ୍ଭାରର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ହେଉଛି ସମାଜର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଏକତ୍ରୀତ କରିବା ଓ ରଜର ଉଲ୍ଲାସକୁ ପାଳନ କରିବା । ଉତ୍ସବର ପ୍ରକୃତ ଅର୍ଥକୁ ବୁଝାଇବା ଓ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହ ତାହାକୁ ପାଳନ କରିବା ବିଷୟକୁ ମନେ ପକାଇବା ଲାଗି ପ୍ରତିଟି ଗହଣାକୁ ଯତ୍ନର ସହିତ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି ।

ରଜ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଭାବେ କାରିଗରୀ କରାଯାଇଥିବା ସୁନା ଗହଣା ସମ୍ଭାର ୨୨ କ୍ୟାରେଟ୍ ସୁନା ନେକ୍‌ଲେସ୍ ସେଟ୍ ଓ ସୁନ୍ଦର ଅକେଜନ୍ ଓୟାର ଇୟରରିଙ୍ଗ୍ ସୁନା ଓ ହୀରାରେ ସୂକ୍ଷ୍ମ ଡିଜାଇନ ସହିତ ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇଛି । ଉତ୍ସବରେ ପିନ୍ଧିବା ଲାଗି ଏହି ଗହଣାଗୁଡ଼ିକ ବେଶ ଉପଯୁକ୍ତ । ନୂତନ ଭାବେ ଉନ୍ମୋଚନ ହୋଇଥିବା ଗହଣା ସମ୍ଭାର ସହିତ ଓଡ଼ିଶାରେ ରହିଥିବା ରିଲାଏନ୍ସ ଜୁଏଲସ୍ ସୋ’ରୁମ୍‌ଗୁଡ଼ିକରେ ବ୍ୟାପକ ପାରମ୍ପରିକ ଗହଣା ସମ୍ଭାର ଓ ଆକର୍ଷଣୀୟ ହୀରା ଡିଜାଇନର ବର୍ଗମାଳା ଉପଲବ୍ଧ ରହିଛି ।

ସାରା ଓଡ଼ିଶାରେ ରହିଥିବା ରିଲାଏନ୍ସ ଜୁଏଲସ୍ ସୋ’ରୁମ୍‌ଗୁଡ଼ିକରେ ୨୦୨୨ ଜୁନ୍ ୧୪ରୁ ୧୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରଜ ପର୍ବ ପାଳନ କରାଯାଉଛି ଏବଂ ଗ୍ରାହକମାନେ ପ୍ରତି ୭ ଗ୍ରାମର ସୁନା ଗହଣା ଓ ପ୍ରତି ୭୦୦୦ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ହୀରା ଗହଣା କିଣାକିଣି ଉପରେ ରଜ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଫରରେ ମାଗଣା ସୁନା କଏନ୍ ପାଇପାରିବେ (ସର୍ତାବଳୀ ଲାଗୁ) । ରିଲାଏନ୍ସ ଜୁଏଲସ୍‌ର ସାରା ଓଡ଼ିଶାରେ ୧୦ଟି ସୋ’ରୁମ୍ ଭୁବନେଶ୍ୱର, କଟକ, ରାଉରକେଲା, ବ୍ରହ୍ମପୁର, ଅନୁଗୁଳ, ଯାଜପୁର, ସମ୍ବଲପୁର, ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଓ ଭଦ୍ରକ ସହରରେ ରହିଛି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.