Odisha news

ପୁଣି କଂଗ୍ରେସସର ବିଦ୍ରୋହର ସ୍ୱର : ଗୁଲାମ ନବୀ ଆଜାଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଲେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପଞ୍ଜାବରେ ସଙ୍କଟର ସାମ୍ନା କରୁଥିବା କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ଅସୁବିଧା ଥମିବାର ନାମ ନେଉନାହିଁ । ଗୋଟିଏ ପଟେ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ ଦଳର ହାଇକମାଣ୍ଡ ଚିନ୍ତାରେ ଥିବାବେଳେ, ଜି -୨୩ ନେତାମାନେ ପୁଣି ଥରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। କପିଲ ସିବଲଙ୍କ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗୁଲାମ ନବୀ ଆଜାଦ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖି କଂଗ୍ରେସ କାର୍ଯ୍ୟ କମିଟିର ବୈଠକ ଡକାଇବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ସିବଲ କହିଥିଲେ ଯେ କଂଗ୍ରେସରେ କିଏ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଉଛନ୍ତି ତାହା ଜଣାନଥିବାବେଳେ ଦଳର ନିୟମିତ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମଧ୍ୟ ନାହାଁନ୍ତି।

ଗୁଲାମ ନବୀ ଆଜାଦ ସେହି ୨୩ଜଣ ନେତାଙ୍କ (ଜି -୨୩) ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଯିଏ ଗତ ବର୍ଷ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ କଡା ଶବ୍ଦରେ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ। ଏହି ଚିଠିରେ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ମଧ୍ୟ ଉଠାଇଥିଲେ । ଗୁଲାମ ନବୀ ଆଜାଦଙ୍କ ଚିଠି ଲେଖିବାର କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସର ଭେଟେରାନ ନେତା କପିଲ ସିବଲ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରି କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟର କଥା ଯେ ଆମର ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନାହାଁନ୍ତି।

ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଆମକୁ ଶୀଘ୍ର ନିର୍ବାଚିତ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦରକାର। କପିଲ ସିବଲ ମଧ୍ୟ ଜି -୨୩ ଗୋଷ୍ଠୀର ଜଣେ ସଦସ୍ୟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଜି -୨୩ ଗୋଷ୍ଠୀର ଦୁଇଜଣ ନେତା ଏବେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି |

Shares