ମହାକାଳପଡ଼ା , ସ୍ଥାନୀୟ ବ୍ଲକ ମାର୍ଶାଘାଇ ଥାନା ଅଧିନସ୍ଥ ଧନିଆପଡ଼ା ଗ୍ରାମର ବିଜ୍ଞାନ ବେହେରାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଶୁଭଦ୍ରା ବେହେରା(୪୦) ୮ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ୫ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ନେଇ ସୁଖେଦୁଖେ ଚଳିଆସୁଥିଲେ । ମାତ୍ର ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ଗ୍ରାମସ୍ଥ ବିଶ୍ୱଜିତ୍ ସାଇଁ(ବୁଟୁ) ପିତା ବିଜୟ ସ୍ୱାଇଁ ସୁସର୍ମ୍ପକ ରକ୍ଷା କରି ପ୍ରଲୋଭିତ କରାଇ ସମସ୍ତ ସୁନା ରୂପା ଟଙ୍କା ହାତ କରିନେଇଯାଇଛନ୍ତି ।ଏନେଇ ଚତୁରତା ସକହକାରେ ବିଶ୍ୱଜିତ୍ ୨ବର୍ଷ ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ରହିବା ପରେ କିଛଇ ଦିନ ହେବ ଗ୍ରାମକୁ ଆସିଥିଲେ । ବିଶ୍ୱଜିତ୍ ଘରକୁ ଆସିବାରୁ ନେିଥବବା ସୁନା ରୁପା ଟଙ୍କା ମାଗିଥିଲେ ବିଧବା ଶୁଭଦ୍ରା । କିନ୍ତୁ ବିଶ୍ୱଜିତ୍ ଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ଜିନିଷପତ୍ର ଫେରାଇବା ପରିବର୍ତେ ବିଧବାଙ୍କୁ ଠକିଦେବାର ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିଥିଲେ । ହଠାତ୍ ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଶୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ପିନ୍ଧିଥିବା ବସ୍ତ୍ରରେ ନିଆଁ ଲଗାଯାଇ ମୁମୁର୍ଷ ଅବସ୍ଥାରେ ଗାଁ ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡ଼ିଥିବାର ଦେଖିବାର ମିଳିଥିଲା । ଗାମଲୋକେ ନିଷହାୟ ମହିଳାକୁ ମୁମୃର୍ଷ ଅବସ୍ଥାରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ଚିକିତ୍ସା ନିମନ୍ତେ ପଠାଇଥିଲେ । ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ସୋମବାର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ନେଇ ତାଙ୍କ ଭାଇ କୁଜଙ୍ଗ ଥାନା ଚରଦିଆ ଗ୍ରାମର କିଶୋର ଖଟାଇ ଭଉଣୀକୁ ନିଆଁ ଲଗାଇ ମାରି ଦେବାର ମାର୍ଶାଘାଇ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ କୁ ନେଇ ଗ୍ରାମରେ ନାନା କଥା ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି । ତାଙ୍କ ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ତାହା ସନେ୍ଦହ ଘେରରେ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here