ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆମେରିକାରେ ରହୁଥିବା ଏକ ଦମ୍ପତି ସେମାନଙ୍କର ଚାରି ବଖରା ଘର ବିକ୍ରୟ କରି ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ବିକ୍ରୟ କରି ଏକ ସ୍କୁଲ ବସ୍ କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହୋଇଛନ୍ତି  | ଫ୍ଲୋରିଡାରେ ରହୁଥିବା ଏହି  ଦମ୍ପତି ୧୪୦୦ ବର୍ଗଫୁଟ ଉପରେ ବିସ୍ତାରିତ ଘର ବିକ୍ରି କରିଥିଲେ | ଏହା ସହିତ ଦୁହେଁ ଚାକିରି ଛାଡ଼ି ଏକ ଭିନ୍ନ ଜୀବନ ଜାପାନ ଶୈଳୀକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ସ୍ଥିର କଲେ | ୩୨ ବର୍ଷୀୟ ଜ୍ୟାକ୍ ଏବଂ ଜିଆନା ଭ୍ରମଣ କରିବାକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ୨୦୧୬ ରେ, ଦୁହେଁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେହି ବର୍ଷ ସେମାନଙ୍କର ଝିଅଟିଏ  ମଧ୍ୟ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲା  | ଜ୍ୟାକ୍ ଏବଂ ଜିଆନା ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ବୁଲିବାର ସ୍ୱପ୍ନକୁ ପୂରଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ | ଏହି କାରଣରୁ, ସେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ କିଛି ଅଲଗା କରିବା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କଲେ ଏବଂ ଦୁଇ ବର୍ଷ ପରେ, ସେ ସ୍ଥିର କଲେ ଯେ ସେ ପାରମ୍ପାରିକ ଜୀବନ ଶୈଳୀକୁ ଛାଡିବେ |

୨୦୧୮ ମସିହାରେ, ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ  ଏକ ଅନଲାଇନ୍ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ | ଏହା ହେଉଛି ଏକ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ, ଯେଉଁମାନେ ସେମାନଙ୍କର ୯ ଟା  ରୁ ୫ ଟା  ଅଫିସ୍ ଜୀବନକୁ  ଛାଡି କ୍ୟାମ୍ପ ଭ୍ୟାନ୍ ରେ ରୁହନ୍ତି | ସେମାନେ ସମାନ କାମ କରନ୍ତି ଏବଂ ଯାତ୍ରା କରନ୍ତି | ଜ୍ୟାକ୍ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଏହି ସମ୍ପ୍ରଦାୟରେ ଯୋଗ ଦେଇ ସେମାନଙ୍କ ଘର କାର୍ ବିକ୍ରି କଲେ | ଏହି ଟଙ୍କା ଦ୍ୱାରା ସେମାନେ ଏକ ପୁରୁଣା  ମର୍ସିଡିଜ୍ ବେଞ୍ଜ୍ ସ୍ପ୍ରିଣ୍ଟର୍ ଭ୍ୟାନ୍ କିଣି ଏହାକୁ ଏକ ଘରରେ ପରିଣତ କଲେ।ଏ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ଜ୍ୟାକ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚାରି ବଖରା ଘରରୁ ଏକ ଭ୍ୟାନ୍ ରେ ରହିବା ପ୍ରଥମେ ଟିକେ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଲାଗୁଥିଲା। ନିଜକୁ  ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆମେ ଅନେକ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଭିଡିଓ ଦେଖିଲୁ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ କିଛି ଲୋକ ଆମକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ | ଆମେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଟଙ୍କା ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଦାନ କରିଥିଲୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ବର୍ଷ ଶେଷରେ ଫ୍ଲୋରିଡା ସହର ଛାଡିଥିଲୁ |

ଏହି ନୂତନ ‘ଘର’ ସହିତ ଜ୍ୟାକ୍ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ଟେନିସ୍, ଆରକାନାସ୍, ଆଇୱା, କଲୋରଡୋ ଏବଂ ଉତାହ ପରି ସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି | ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି, ସେ ସେହି ଟଙ୍କା ସହିତ ଗୁଜୁରାଣ ମେଣ୍ଟାଈ ଥିଲେ  ଯାହା ଏହି ପରିବାର ତାଙ୍କ ଘର ବିକ୍ରୟ କରି ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ | ତଥାପି, ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ପରିବାର ନିଜର ଜୀବନ ଶୈଳୀ ବ୍ୟବସାୟ ଖୋଲିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ପରିବାର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ପାରମ୍ପାରିକ ଜୀବନ ଶୈଳୀ ଠାରୁ ଭିନ୍ନ ଜୀବନ ଶୈଳୀ  ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତି |

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here