ଦଶରଥପୁର : ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଘରେ ନିଆଁ ଲାଗି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୩ ଗୋରୁ ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ। ୭ ବଖରା ଘର ସମେତ ମୂଲ୍ୟବାନ ଆସବାବପତ୍ର ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ ହୋଇଗଲା। ଏଭଳି ଅଘଟଣ ଘଟିଛି ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ଦଶରଥପୁର ବ୍ଲକ ବିରୁହାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପୁବସାହି ଗ୍ରାମରେ। ଗ୍ରାମର ଅକ୍ଷୟ ପରମାଣିକଙ୍କ ୭ ବଖରା ଛଣ ଛପର ଘର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ପତ୍ନୀ ପ୍ରିୟତମା ପରମାଣିକ(୨୩)ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ତେବେ ଏହି ଘଟଣା ପରେ ପ୍ରିୟତମାଙ୍କ ବାପା ସୁଦାମ ପାତ୍ର ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ପୋଡ଼ି ମାରି ଦିଆଯାଇଥିବା ନେଇ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ମଂଗଳପୁର ପୁଲିସ ସ୍ବାମୀ ଅକ୍ଷୟ ଏବଂ ଦିଅର ଅଜୟଙ୍କୁ ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖିଛି ।

ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୨.୪୫ ମିନିଟ ସମୟରେ ପୁବସାହି ଗ୍ରାମର ଅକ୍ଷୟ ପରମାଣିକଙ୍କ ଘରେ ହଠାତ୍‌ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା। ନିଆଁ ଏତେ ଭୟଙ୍କର ଭାବେ ଲାଗିଥିଲା ଯେ ମାତ୍ର କିଛି ସମୟରେ ସବୁ କିଛି ଜଳି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ନିକଟରେ ଥିବା ୩ଟି ନଡ଼ିଆ ଗଛ ମଧ୍ୟ ପୋଡିଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହାସହ ଏକ ନୂଆ ଗ୍ଲାମର୍‌ ବାଇକ, ୨ଟି ପାଣି କଳ, ନଗଦ ୩୫ ହଜାର ଟଙ୍କା, ସୁନା ମୁଦି, ବାହୁଟି, ମଂଗଳସୂତ୍ର, ପାଉଁଜି, ଜମିବାଡି ପଟା, ଧାନ, ଚାଉଳ, ଫ୍ୟାନ, ଲୁଗା ସହ ସମସ୍ତ ଆସବାବପତ୍ର ପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି। ଖବର ପାଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଏବଂ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପହଞ୍ଚି ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଥିଲେ। ଏହାରି ଭିତରେ ପ୍ରିୟତମାକୁ ନ ପାଇ ପରିବାରବର୍ଗ ଖୋଜାଖୋଜି କରିବା ବେଳେ ବାଡିପଟ ଘରେ ତାଙ୍କ ପୋଡା ଶରୀର ପଡ଼ିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଦିଅର ଅଜୟ ପେଟ୍ରୋଲ ଟାଙ୍କିରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବାରୁ ସେହି ଘରେ ପେଟ୍ରୋଲ ରଖି ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ। ଏହାସହ ସେହି ଘରେ ଏକ ଟ୍ରଙ୍କରେ କିଛି ସୁନା ଏବଂ ଟଙ୍କା ରହିଥିଲା।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here