• ଯୋଗାଯୋଗହୀନ ବିତରଣର ପରିଚୟ ଦେଇଥାଏ
• ରନ୍ଧନ ଶାଳା ରେ ନିଶ୍ଚିତ କରାଏ ଖାଦ୍ୟ ଗୁଣବତା ଏବଂ ସ୍ୱସ୍ଥ୍ରତା
• ସମ୍ପ୍ରଦାୟଗୁଡିକ ପାଇଁ ସହାୟତା ଅନୁଲମ୍ବିତ, ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପାଣ୍ଠିକୁ ସହାୟତା
• ଜୋମାଟୋ ଏବଂ ସୁଇଗି ଉପରେ ୪୦% ରିହାତି ପ୍ରଦାନ
ଭୁବନେଶୂର, ୧୫ ମେ,୨୦୨୦: କୋରୋନା ଭାଇରସ ରୋଗ ସହିତ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଦେଶ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବା ସହିତ, ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ପ୍ରିୟ ରେଷ୍ଟୁରାଟ୍ ବିଗିଜ ବର୍ଗର୍ ଯାହା ବିମର ଫୁଡ୍ ଓ ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିମିଟେଡ, ମହାମାରୀ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାର ପରବର୍ତୀ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବାକୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବରେ ଏହାର ପରବର୍ତୀ ପଦକ୍ଷେପ ଘୋଷଣା କରିଛି । ଏହି ଦ୍ରୁତ ସେବା ରେଷ୍ଟୁରାଟ ଯୋଗାଯୋଗହୀନ ବିତରଣ, ଖାଦ୍ୟ ନିଶ୍ଚତତା ଏବଂ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ପାଇଁ ସହାୟତା ଉପରେ ଏହାର ମୁଖ୍ୟ ଧ୍ୟନ ଦେଇଛି ।

“ଆରମ୍ଭରୁ ବିଗିଜ ବର୍ଗର୍ ସୁରକ୍ଷା, ସ୍ୱସ୍ଥ୍ରତା ଏବଂ ଗୁଣବତା ପ୍ରାଥମିକତା ହୋଇଆସୁଛି । କୋରୋନା ଭାଇରସ ସହିତ ନୂଆ ସ୍ୱାଭାବିକ ଜୀବନକୁ ଆଣିବା ସହିତ ଆମେ ଆମର ଗ୍ରାହକ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ନୂତନ ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ସ୍ୱସ୍ଥ୍ରତା ରୀତିନୀତି ଆଣିଛୁ,ଯେଉଁମାନେ ଆରମ୍ଭରୁ ଆମର ସମର୍ଥନ କରିଆସୁଛନ୍ତି । ସ୍ୱସ୍ଥ୍ରତା ପରିମଳ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆମେ ସମସ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ବୋଲି ନିଶ୍ଚିତ କରୁଛୁ । ବିତରଣଗୁଡିକ ଯୋଗାଯୋଗହୀନ ହୋଇଥାଏ, ଯାହାକି ଆମର ଗ୍ରାହକ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଥାଏ”ବୋଲି ବିଗଜି ବର୍ଗର୍ର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ତଥା ନିଦେ୍ର୍ଦଶକ ବିରଜା ପ୍ରସାଦ ରାଉତ କହିଛନ୍ତି । ଏହା ସହ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ଆମେ ବିଗିଜ ବର୍ଗର୍ ଆମର ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଗୁଣବତା ଏବଂ ସ୍ୱସ୍ଥ୍ରତା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟନ ଦେଇଥାଉ, କୋରୋନା ଜୀବାଣୁ ବିଲୋପ ହେଲେ ମଧ୍ୟ” ।

ଏହାର ସମସ୍ତ ରୋଷେଇ ଘରଗୁଡିକ ସ୍ୱସ୍ଥ୍ରତା ପରିମଳର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ମାନ୍ୟତା ପାଳନ କରି ବିଗିଜ ବର୍ଗର ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଖାଦ୍ୟା ଗୁଣବତା ଉପରେ ମହାମାରୀର ପ୍ରଭାବକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇ ଅତ୍ୟଧିକ ସ୍ୱସ୍ଥ୍ରତା ଏବଂ ଗୁଣାତ୍ମକ ଖାଦ୍ୟ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି । କୌଣସି ପ୍ରକାର କ୍ରସ୍ ପ୍ରଦୂଶଣକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଖାଦ୍ୟ ରୋଷେଇରେ ( ଆମିଶ ଓ ନିରାମିଶ) ସତେଜ ପନିପରିବା ବ୍ୟବହାର କରି ସମସ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଉଛି । ଆମର ବରଗର୍ ପାଇଁ ଉଭୟ ଆମିଶ ଓ ନିରାମିଶ ପ୍ୟାଟିସ୍ ୧୮୦ଂ ସେଲସିୟମ କିମ୍ବା ତଦୁର୍ଦ୍ଧ ଉଚ୍ଚ ତାପମାତ୍ରାରେ ରନ୍ଧାଯାଏ, ଯାହାକି ଏହାକୁ ଖାଇବା ରେ ନିରାପଦ କରିଥାଏ ।

ସାମାଜିକ ଦୂରତ୍ୱର ନୀତି ଅନୁସରଣ କରି, ବିଗିଜ ବର୍ଗର୍ ବର୍ତମାନ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବରେ ଯୋଗାଯୋଗହୀନ ବିତରଣକୁ ସକ୍ଷମ କରିଛି ଓ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଜୋମାଟୋ ଏବଂ ସୁଇଗିରେ ଏହାର ବିତରଣ ଭାଗୀଦାରା ।
ଏହା ମନେ ରଖିବା ଉଚିତ ଯେ ଉତମ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ, ବିଗିଜ୍ ବର୍ଗର୍ ବର୍ତମାନ ଜୋମାଟୋ ଏବଂ ସୁଇଗି ମାଧ୍ୟମରେ ସମସ୍ତ ଅନ୍ଲାଇନ ଅର୍ଡର ଉପରେ ୪୦% ରିହାତି ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି ।

ଚାହିଦା ଏବଂ ଯୋଗାଣକୁ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଏପରି ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ସମୟରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଏହାର କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ଦଳର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପାଇଁ ଏହାର ସମର୍ଥନ ବିସ୍ତାର କରି ବିଗିଜ୍ ବର୍ଗର୍ ଏହାର ସମସ୍ତ ରୋଷେଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଆବଶ୍ୟକ ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ଫେସ୍ ମାସ୍କ, ଗ୍ଲୋବାସ୍ ଏବଂ ସାନିଟାଇଜର ଭଳି ସୁରକ୍ଷା ଉପକରଣ ଯୋଗାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଏହା ସହ ବିଗିଜ୍ ବର୍ଗର୍ ଭାରତରେ କୋରୋନା ଭାଇରସ ରୋଗ ସହିତ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତାର ପ୍ରତିଶ୍ମ୍ରତି ଦେଇଛି । କୋରୋନା ଭାଇରସ ଯୋଗୁଁ ପ୍ରଭାବିତ କର୍ମଚାରୀ, ପରିବାର ଓ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ସେବା କରିବା ପାଇଁ ରେଷ୍ଟୁରାଟ ଏକତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି ।
ବିଗିଜ୍ ବର୍ଗର୍ ସହିତ ରଖିଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ରମାଙ୍କ ପାଇଁ, ଏହାର ରାଜସ୍ୱର ଏକ ଅଂଶ ସିଧାସଳଖ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପାଣ୍ଠିରେ ଭାରତର କୋରୋନା ଭାଇରସ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲଢିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ଯାହା ଜୋମାଟୋ ଏବଂ ସୁଇଗି ମାଧ୍ୟମରେ ଅର୍ଡର କରି ସମର୍ଥନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିବେ ।

ବିଗିଜ ର୍ବ୍ଗର୍ ବିଷୟରେ: ବିଗିଜ ବର୍ଗର ହେଉଛି ଏକ ଘରୋଇ ଉତ୍ପାଦିତ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଏବଂ ଗତ ୧୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ସବୁଠାରୁ ସଫଳ କ୍ୟୁଏସ୍ଆର । ଭାରତରେ ୧୧ଟି ସହରରେ ୩୨ଟି ଆଉଟଲେଟ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ବ୍ରାଣ୍ଡ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛି,ହାଇଦ୍ରାବାଦ, କୋଲକାତା,ଇନେ୍ଦାର,ବିଜୟୱାଡା ଇତ୍ୟାଦି । ଜଣେ ଓଡିଆ ଉଦ୍ୟେଗୀ ଶ୍ରୀ ବିରଜା ରାଉତଙ୍କ ମାଲିକାନା ଅଟେ ଏବଂ ୨୦୨୩ ମଧ୍ୟରେ ୧୦୦ତମ ଆଉଟଲେଟ ରଖିବାରେ ଦୂରଦୃଷ୍ଟି ରହିଛି । ବିଦେଶରେ ଆଉଟଲେଟ ଯୋଜନା ମଧ୍ୟ ରହିଛି ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here